KONSTRUKCJE DREWNIANE, WIATY I ZADASZENIA

Podobają się Państwu zadaszone tarasy, wygodne wiaty i praktyczne altany?

Teraz i Państwo mogą się nimi cieszyć w swoim ogrodzie lub w ogródku kawiarnianym.
Kompleksowo wykonujemy konstrukcje drewniane każdego typu: zadaszenia tarasów, balkonów, wiaty, altany i ogrody zimowe.

Jak realizujemy zamówienia na zadaszenia tarasów

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowie konstrukcji drewnianych. Realizujemy wszystkie zamówienia, niezależnie od ich wielkości i stopni skomplikowania. Zatrudniamy doświadczonych fachowców – cieśli, którzy zadbają o staranne przygotowanie i dopasowanie elementów konstrukcji, które następnie zostaną złożone w całość.

Co możemy dla Państwa zbudować?

Jesteśmy w stanie zaprojektować i zbudować dowolną konstrukcję drewnianą.

 

  • Zadaszenia tarasów i balkonów – funkcjonalne zadaszenia, nawiązujące swoim wyglądem do architektury budynku i jego otoczenia. Możemy je również estetycznie połączyć z elewacją lub połaciami bądź okapami dachu.

 

  • Altany ogrodowe – dowolnej wielkości i kształtu altany ogrodowe ze ścianami pełnymi lub otwartymi.

 

  • Wiaty – na przykład dowolnej wielkości wiaty samochodowe, na sprzęt sportowy, stoiska targowe i o wielu innych zastosowaniach.

Jak powstają wiaty i zadaszenia?

  • Przygotowanie projektu – na podstawie informacji uzyskanych od klienta, przygotowujemy projekt koncepcyjny, a po jego zatwierdzeniu projekt techniczny zadaszenia.

 

  • Realizacja – w uzgodnionym terminie rozpoczynamy prace związane z budową konstrukcji drewnianej. Prace obejmują dostarczenie wszystkich elementów konstrukcji pod wskazany adres i ich montaż na wcześniej przygotowanym podłożu. Postawienie całej konstrukcji zazwyczaj zajmuje jeden dzień. Zależnie od projektu, możemy również pokryć dach konstrukcji gontem bitumicznym lub innym rodzajem pokrycia dachowego.

 

  • Odbiór – gotowa konstrukcja drewniana zostaje przez nas starannie sprawdzona, m.in. pod kątem prawidłowego dociągnięcia śrub, starannego zaimpregnowania elementów i ich spasowania. Inwestor również potwierdza odbiór, podpisując się na protokole zdawczo-odbiorczym.

Z czego powstają nasze konstrukcje drewniane?

1. Drewno konstrukcyjne

Budowane przez nas wiaty, altany, ogrody zimowe oraz zadaszenia tarasów i balkonów powstają z najwyższej jakości drewna liściastego lub iglastego. Jest to drewno sezonowane i suche, z niewielką ilością wilgoci. Są to najlepsze gatunki drewna konstrukcyjnego, dokładnie i wielokrotnie impregnowanego przed działaniem wilgoci oraz szkodników.

2. Połączenia śrubowe i okucia

Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa oraz solidnego montażu, wszystkie elementy drewniane łączymy wytrzymałymi śrubami stalowymi. Stosowane przez nas okucia i łączniki są fabrycznie zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu nawet wystawione na działanie warunków atmosferycznych, zachowują swój estetyczny, srebrny wygląd.

3. Pokrycia dachowe

Aby zbudowana przez nas dla Państwa konstrukcja drewniana była w pełni funkcjonalna, powinna być zadaszona. Rolą dachu jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi, w tym deszczem i śniegiem. Zależnie od konstrukcji i jej wytrzymałości, możemy zastosować jedno z kilku pokryć dachowych:

  • gont bitumiczny,
  • blachodachówka,
  • blach ocynkowana,
  • dachówka ceramiczna lub betonowa.

Jeżeli są Państwo zainteresowani budową konstrukcji drewnianej do celów prywatnych lub związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, zachęcamy do kontaktu. Przygotujemy dla Państwa kompleksową ofertę wraz z wyceną.

                                     Kontakt: +48 606 423 411