OLPLAN PRODUCENT - HALA MAGAZYNOWA, HALA PRZEMYSŁOWA, HALA NAMIOTOWA, NAMIOTY IMPREZOWE.

Potrzebują Państwo dodatkowej powierzchni magazynowej w swojej firmie? A może namiotu gastronomicznego lub zamykanego schowka na terenie ogrodu? Wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba posiadania zamkniętej przestrzeni, z pomocą przychodzą hale namiotowe.

Co to są hale namiotowe?

Firma Olplan już od wielu lat zajmuje się produkcją hal namiotowych. Są to konstrukcje produkowane na indywidualne zamówienia, a tym samym zgodne z Państwa oczekiwaniami. Dzięki temu, nasze namioty mogą służyć długo, niezawodnie i być w pełni funkcjonalne – zarówno w użytkowaniu stacjonarnym, jak i przy częstym transporcie.

Hale namiotowe to konstrukcje oparte na stelażu, wykonanym ze stalowych profili 30x30x2 mm lub 40x40x2 mm. Świadomie wybraliśmy tak duży rozmiar profili, aby zapewnić jak największą trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia. Konstrukcja namiotu jest bardzo łatwa do złożenia, dzięki zastosowaniu gotowych otworów montażowych i blokad. Zewnętrzne poszycie namiotu wykonane jest z materiału plandekowego, tego samego, z którego produkuje się plandeki samochodowe i na przyczepy. Wysoka gramatura wynosząca od 680 do 900 gramów / m2 sprawia, że namiotom nie straszne są intensywne opady deszczu, gradu lub śniegu. Hale namiotowe naszej produkcji to niezawodne, wytrzymałe i proste w montażu konstrukcje. Można je szybko rozłożyć w dowolnym miejscu, a późniejszy demontaż również nie sprawia trudności. Ponadto, projektując hale namiotowe, uwzględniamy potrzebę ich łatwego transportowania. Długość pojedynczych elementów nie przekracza zwykle 250 cm.

Hale namiotowe w skrócie

 • produkowane na dowolny wymiar,

 • każdy namiot to realizacja indywidualna,

 • dowolnie odpinane boki namiotów,

 • duża elastyczność projektowania namiotów,

 • solidny i mocny stelaż z profili stalowych,

 • odporne pokrycie z materiału plandekowego,

 • możliwość wielokrotnego montażu i demontażu,

 • łatwy transport w elementach,

 • prosty montaż we własnym zakresie.

Jak zbudowane są hale namiotowe?

Realizując Państwa zamówienia na hale namiotowe, zawsze zaznaczamy że jest to produkcja indywidualna. Nie posiadamy katalogu gotowych namiotów w standardowych rozmiarach i konfiguracjach. Co to oznacza? Że każdy namiot może być inny od poprzedniego, wyjątkowy i niepowtarzalny. Pozwala to w pełni dostosować hale namiotowe do potrzeb klienta, tak aby korzystanie z nich było w pełni funkcjonalne, wygodne i bezpieczne. Pragnąc zapewnić najwyższe standardy jakości, do produkcji wykorzystujemy najlepsze na rynku materiały:

 • profile stalowe 30x30x2 mm oraz 40x40x2 mm – konstrukcję nośna – stelaż,

 • materiał plandekowy na pokrycie namiotu.

Produkowane przez nas namioty mogą mieć dach dwuspadowy symetryczny, jednospadowy lub prosty. Rozpiętość namiotu oraz jego długość i wysokość również jest dowolna. W konstruowaniu stelażu wykorzystujemy profile o długości do 250 cm, co znacznie ułatwia montaż oraz transport. Mocowanie plandeki do stelaża odbywa się za pomocą zaczepów obrotowych oraz oczkowanych otworów montażowych w plandece. Plandeki dostępne są w dużej gamie kolorów oraz wysokich gramaturach (od 680 do 900 gramów). Dodatkowo, w ścianach namiotów możemy wykonać okna z niepalnych folii. Folia tego typu dostępna jest w trzech grubościach, co pozwala ją dopasować do gramatury plandeki. Namioty można rozkładać na prostej powierzchni, która niekoniecznie musi być utwardzona. Może to być trawnik, plac brukowany lub teren wysypany żwirem. Namioty nie wymagają kotwienia w gruncie, ale dla bezpieczeństwa, można je obciążyć balastem. Dla zapewnienia jeszcze większej trwałości, nawet do kilkunastu lat nieprzerwanego użytkowania, plandeki namiotowe mają zgrzewane krawędzie, w których wykonano oczkowanie z metalowymi okuciami. Zabezpieczają one materiał przed ewentualnym przetarciem w czasie montażu. Aby złożyć namiot z pojedynczych elementów, nie trzeba zatrudniać profesjonalnej ekipy. Konstrukcja namiotu jest prosta i logiczna w swoim projekcie, a łączenie elementów nie wymaga specjalistycznych narzędzi.

Zalety hal namiotowych

 • wykonane z wytrzymałych materiałów: stal i plandeka PVC,

 • produkcja indywidualna, na dowolny wymiar i kształt,

 • nie wymagają utwardzania podłoża,

 • odporne na mróz, wilgoć, promienie UV,

 • wzmacniane w newralgicznych miejscach (zgrzewane krawędzie),

 • gotowe otwory montażowe z okuciami.

Komu i po co potrzebne są hale namiotowe?

Namioty plandekowe to uniwersalne konstrukcje o wszechstronnym zastosowaniu. Użytkowane w firmach, mogą pełnić rolę dodatkowej powierzchni magazynowej. Mogą również być miejscem do wykonywania różnego rodzaju prac, wymagających ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Hale namiotowe sprawdzają się również w roli tymczasowych stoisk i straganów handlowych, a w użytku prywatnym mogą pełnić rolę garażu, wiaty lub ogrodowego składziku.

Hale namiotowe mogą służyć jako:
 • namiot handlowy,

 • namiot magazynowy,

 • namiot expresowy,

 • namioty halowe,

 • pawilon ogrodowy,

 • stragan handlowy,

 • hala magazynowa,

 • hala namiotowa.

Hale namiotowe nie wymagają pozwolenia na budowę

Innym powodem, dla którego warto rozważyć zamówienie i korzystanie z hal namiotowych, jest minimum formalności, które się z tym wiąże. Montaż i użytkowanie takich namiotów nie wymaga żadnych urzędowych zgód i pozwoleń. Znacząco skraca to czas potrzebny na rozwinięcie swojej działalności, dając szansę szybkiego reagowania na sytuację w Państwa firmie – np. konieczność natychmiastowego powiększenia magazynu lub zorganizowania imprezy firmowej z namiotem cateringowym.

Dlaczego nasze namioty są lepsze od konkurencji?

Na rynku jest wiele firm, oferujących hale namiotowe. Dlaczego nasza oferta jest od nich lepsza? Powodów jest kilka i nie trzeba ich daleko szukać.

 1. Wytrzymałość – podczas kiedy większość firm stosuje metalowe rurki o małej średnicy, my produkujemy stelaż namiotu z bardzo mocnych profili stalowych o przekroju kwadratowym. Stosowane przed nas wymiary to 30x30x2 i 40x40x2. Taka konstrukcja dzielnie znosi nawet duże obciążenie wiatrem lub śniegiem, nie ulegając odkształceniom. Kolejnym czynnikiem wpływającym na trwałość, jest bardzo mocna plandeka PVC o gramaturze od 680 do 900g. Wyprodukowana przez nas hala namiotowa, będzie mogła służyć przez wiele następnych lat.

 1. Waga – umiejętnie dostosowujemy materiały do wielkości namiotu i jego przeznaczenia. Dzięki temu, nasze hale namiotowe pomimo że bardzo wytrzymałe, są również lekkie oraz łatwe w transporcie i montażu.

 1. Cena – produkujemy hale namiotowe od wielu lat i mamy dostęp do najlepszych na rynku materiałów, pozyskując je w atrakcyjnych cenach. Przekłada się to na niskie koszta produkcji oraz przystępną cenę gotowych namiotów. Jeśli przeraziła Państwa cena aluminiowych hal namiotowych u konkurencji, zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty. Gwarantujemy, że przypadnie Państwu do gustu.

 1. Mobilność – doskonale wiemy, że nasze hale namiotowe nie zawsze będą stały w jednym miejscu. Ich konstrukcja daje możliwość szybkiego montażu i demontażu, a także łatwego transportowania – np. na przyczepce samochodowej lub w samochodzie bus. Projektując stelaż namiotu, tak dobieramy długość elementów, aby nie przekraczały 250 cm. Ułatwia to również ich późniejszy montaż, z którym bez trudu poradzą sobie dwie osoby.

 1. Doświadczenie – działamy w tej branży nieprzerwanie od wielu lat. Zrealizowaliśmy setki zamówień na hale namiotowe w dowolnych konfiguracjach. Różne wielkości, kształty i przeznaczenia – dla nas to nie problem. Zapewniamy kompleksową pomoc techniczną oraz fachowe doradztwo. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, mogą Państwo zamówić namiot, który zagwarantuje bezpieczne i długi użytkowanie bez najmniejszych problemów.

Hale namiotowe – ciekawe rozwiązania

W swojej standardowej wersji, hale namiotowe są w całości wykonane z grubej, nieprzepuszczającej światła plandeki. Dostępna ona jest w następujących kolorach: niebieski, czerwony, zielony, brązowy, jasny szary, biały, ecru, czarny, żółty, pomarańczowy, ciemny szary. W wielu przypadkach konieczne może być doświetlenie wnętrza namiotu światłem naturalnym. Dostępne są wówczas interesujące rozwiązania.

 • Okna foliowe w ścianach – wykonane w dowolnym rozmiarze okna, wypełnione niepalną, atestowaną folią. Dzięki nim wnętrze namiotu staje się jasne i przestronne, co jest szczególnie ważne w namiotach gastronomicznych i ogrodniczych.

 • Okna foliowe w dachu – również w powierzchni dachu możemy umieścić świetliki z atestowanej folii. Dzięki nim, przestrzeń w namiocie ulega optycznemu powiększeniu, sprawiając wrażenie jeszcze większej i bliższej naturze.

 • Wycięcia wentylacyjne – w ścianach, jak i dachu namiotów, możemy wykonać wycięcia wentylacyjne na dowolny wymiar. Mogą służyć wymianie zużytego powietrza na świeże, jak i przeprowadzenia kanału spalinowego, np. w przypadku dogrzewania namiotu.

 • Otwory drzwiowe – to jeden z najważniejszych elementów każdego namiotu, zapewniający łatwe wchodzenie i wychodzenie. Wejście do hal namiotowych może mieć dowolną wielkość i sposób otwierania się. Wejście może znajdować się w jednym, dwóch lub większej liczbie miejsc, może również być przystosowane do wjazdu samochodu do wnętrza namiotu (np. namiot myjnia ręczna).

WSZELKIE KOPIOWANIE WZORU WYKONANIA KONSTRUKCJI BEZ PISEMNEJ ZGODY ZABRONIONE.